P. – Sv. no 10:00 līdz 21:00
Tālr. (+371) 24-205-205 Nikolajs

Dziļums uz Rīgas jūras līci caur Lielupi netika padziļināta. Vasara Latvijā 2022.

Visiem jahtniekiem nelabvēlīga situācija Jūrmalā izveidojās pērn, 2021. gada vasarā. Izbraukšana ar buru jahtu vai lielu motorjahtu nebija iespējama, jo izeja no Lielupes uz Rīgas jūras līci bija klāta ar smiltīm un dziļums kuģu ceļa zonā nokritās līdz kritiskajam līmenim. Kopš pagājušās vasaras kuģu ceļā dziļums vidēji bija no 70 cm līdz 1 metram. Šis dziļums nav piemērots buru jahtām ar ķīli un motorjahtām, kas sver vairāk par 2,5 tonnām.
 
Jūrmalas dome 2021. gada pavasarī plānoja līdz augustam padziļināt eju un atjaunot kuģu ceļa darbību tādā pašā kārtībā. Tam tika iedalīti līdzekļi un nolīgts būvuzņēmējs dziļuma padziļināšanai.
 
Visu vasaras sezonu kanāla atjaunošanas darbi turpinājās, taču nebeidzās veiksmīgi. Darba plāns izrādījās krietni apjomīgāks un līdz sezonas beigām būvuzņēmējs nepaguva pabeigt dziļuma padziļināšanu un līgums beidzās.
 
Tā kā grunts izskalošana šajā Rīgas jūras līča posmā ir sistemātisks, ikdienišķs un dabisks process, ziemas periodā kuģa eja atkal tika aizskalota ar smiltīm un no pagājušā gada būvdarbiem bija palicis maz.
 
Faktiski Lielupes ejas stāvoklis ir atgriezies sākotnējā stāvoklī, dziļums ir aizskalots ar smiltīm, tāpēc nav pietiekams un ar jahtu uz turieni aizbraukt nevar.
 
Jūrmalas dome 2022. gada vasarā plāno atkārtoti meklēt jaunu finansējumu un jaunu darbuzņēmēju.
 
Jahtu čartera kompānijai jahta24.lv ir motorjahtas un buru jahtas gan Jūrmalā, gan Rīgā. Varam palīdzēt organizēt braucienus ar jahtu Rīgā un Jūrmalā, palīdzēt organizēt vecpuišu un vecmeitu ballītes. Kā arī organizēt jahtu čarterreisus uz salām: Rūnu, Kihnu, Sāremā un citām Baltijas salām.