P. – Sv. no 10:00 līdz 21:00
Tālr. (+371) 24-205-205 Nikolajs

Jahtas glabāšana ziemā un vasarā 2018. Jahtu noma Latvijā no īpašnieka.

Jahtas glabāšana Latvijā nekad nebeidzas – ne ziemā, ne vasarā, protams, ja Jums nav savas piestātnes blakus privātmājai vasarā un savas stāvvietas vai angāra ziemā.
 
Vasaras laikā parasti jahtas un kuterus tur apsargājamos jahtklubos vai pie privātpiestātnēm blakus privātmājai. Izvēloties jahtklubu stāvēšanas nolūkā, ir jāpievērš uzmanība sekojošiem kritērijiem:
1. Jahtkluba izvietojums. Objektīvais izvietojums, lai Jums un Jūsu viesiem būtu ērti un ātri nokļūt līdz laivai. Ja jahtklubs atrodas tālu no dzīvesvietas un no pilsētas centra, tad Jums un Jūsu draugiem ātri apniks atbraukt.
2. Diennakts uzraudzība un apsardze. Strādājošā personāla adekvātums.
3. Slips jahtklubā. Iespēja pacelt Jūsu jahtu Jūsu jahtklubā uz vietas.
4. Stāvvieta Jūsu auto.
5. Tehniskais pontonu un komunikāciju (ūdens, elektrība) stāvoklis.
6.  Viļņlauža esamība. Ja Jūsu nākamais jahtklubs atrodas uz fārvatera ar diezgan labu laivu trafiku. Bez viļņlauža, kad peldošais līdzeklis katru reizi brauks pa fārvateru, Jūsu jahtu ievērojami šūpos.
7. Fārvatera dziļums.
 
Ziemas laikā, parasti izbraukumu peldošie līdzekļi, tādi kā buru jahtas un motorjahtas, tur apsargājamās teritorijās pie ūdens.
Par galvenajiem kritērijiem, izvēloties glabāšanas vietu, ir sekojošie faktori:
1. Personāla adekvātums, atbildība, stāžs, profesionālās iemaņas. No tā ir atkarīga Jūsu jahtas saglabātība un ilgmūžība.
2. Slipa un krasta līnijas kvalitāte.
3. Hidrauliskās profesionālās piekabes esamība jahtas pacelšanai.
4. Apkure, ja jahta stāvēs angārā.
5. Apsardzes esamība teritorijā.
 
Svarīgas rekomendācijas!
Neatlaidīgi rekomendējam būt klāt, kad notiek Jūsu jahtas nolaišana un pacelšana, un jebkurš remonts un konservācija. Pārbaudiet visu pamatīgi, novērojiet detaļas, kuras uzstāda Jūsu peldošajā līdzeklī, personīgi pārbaudiet visas darbības ar laivu. UZREIZ PARALĒLI LŪDZIET PADOMU PIE DAŽIEM MEHĀNIĶIEM.
!!! Darbinieku-mehāniķu psiholoģija ir šāda: Jūs esat bagāts cilvēks, un Jūs personīgi nepārbaudīsiet, un, bieži vien, mehāniķis vispār var neko nedarīt, salauzt kaut ko, zinot, ka saimnieks neizpratīs un nopirks jaunas detaļas. Tas attiecas uz konservāciju, apkopi un lietojumā bijušo detaļu uzstādīšanu atbilstoši jauno detaļu cenai.
Ja nav iespējas kontrolēt, lūdziet mehāniķi atsūtīt pamatīgu adekvātu fotoatskaiti par to, kas notiek ar laivu darba izpildīšanas laikā ar to.
 
Īrēt jahtu Rīgā un Jūrmalā pie īpašnieka nav dārgi.